Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Personale og menighedsråd i Harte Kirke

Sognepræst i Harte Kirke



Fríða Marjunardóttir Thomsen
Telefon: 61 38 52 62 
Mail: FRMT@km.dk

ØVRIGE ANSATTE

Kordegn/sekretær



Eva Sunesen

tlf. 75 56 94 53
evks@km.dk

 

Graver

graver Rene Voetmann

René Voetmann
tlf. 40 46 52 60
hartekirkegaard@gmail.com


Gravermedhjælper



Gerrit Toet

tlf. 29 64 31 71
gerrittoet@hotmail.com

 

Organist og Kirke Kulturmedarbejder

organist

Christina Graversen
tlf. 20 99 68 42
organist@hartekirke.dk

 

Korleder for Gospelkoret
Stig Möglich Rasmussen

tlf. 30 88 94 09
stigmoeglich@gmail.com

 

Korleder for kirkekoret og børnekoret

korleder Marie Ulsdal

Marie Ulsdal
tlf. 61 71 35 98
marie@ulsdal.dk

 

Kirkesanger

kirkesanger Ann Becker

Ann Becker
tlf. 40 18 53 20
ann@becker1.dk

 

Kirkesanger
Sigrid Smith Hogue
sigridsmithhogue@gmail.com

 

Servicemedarbejder
Bente Roed

tlf. 28 25 46 67

 

MENIGHEDSRÅDET

formand Bente Jessen
Bente Jessen
Formand
tlf. 26 21 66 30

  

kirkeværge Tommy Jensen

Tommy Jensen
Kirkeværge

  

næstformand Poul Friis Pedersen

Poul Friis Pedersen
Næstformand

 

Christina Christensen
Kasserer
tlf. 30 35 51 37
kasserer@hartekirke.dk

 

kontaktperson Britta Krogh Pedersen

Britta Krogh Pedersen
Kontaktperson og daglig leder
 

Betina Wettengel

Betina Wettengel
Sekretær
tlf. 60 56 49 58
betina@wettengel.dk

 

Kris Thomsen
Kommunikation
tlf. 26 15 21 23
mail@kristhomsen.dk