Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Personale og menighedsråd i Harte Kirke

Vikarierende sognepræst i  Harte Kirke
Anette Rørmose Härle
Telefon: 21 17 51 01  
Mail: arh@km.dk

ØVRIGE ANSATTE

Kordegn/sekretær
Eva Sunesen

tlf. 75 56 94 53
evks@km.dk

 

Graver

René Voetmann
tlf. 40 46 52 60
hartekirkegaard@gmail.com


Gravermedhjælper
Gerrit Toet

tlf. 29 64 31 71
gerrittoet@hotmail.com

 

Organist og Kirke Kulturmedarbejder

Christina Graversen
tlf. 20 99 68 42
organist@hartekirke.dk

 

Korleder for Gospelkoret
Stig Möglich Rasmussen

tlf. 30 88 94 09
stigmoeglich@gmail.com

 

Korleder for kirkekoret og børnekoret

Marie Ulsdal
tlf. 61 71 35 98
marie@ulsdal.dk

 

Kirkesanger

Ann Becker
tlf. 40 18 53 20
ann@becker1.dk

 

Kirkesanger

Laura Holm Skyum
lauraholmsk@gmail.com

 

Servicemedarbejder
Bente Roed

tlf. 28 25 46 67

 

MENIGHEDSRÅDET


Bente Jessen
Formand
tlf. 26 21 66 30

  

Tommy Jensen
Kirkeværge

  

Poul Friis Pedersen
Næstformand

 

Christina Christensen
Kasserer
tlf. 30 35 51 37
kasserer@hartekirke.dk

 

Britta Krogh Pedersen
Kontaktperson og daglig leder

 

Betina Wettengel
Sekretær
tlf. 60 56 49 58
betina@wettengel.dk

 

Kris Thomsen
Kommunikation
tlf. 26 15 21 23
mail@kristhomsen.dk